Куп ГФС Смедерево

Смедерево и Црвена Звезда из Суводола у финалу купа ГФС Смедерево

После Црвене Звезде из Суводола, која је у недељу на свом терену била успешнија од Борца 1932 из Раље, у финале градског купа
пласирало се и Смедерево. Меч у Суводолу у регуларном току окончан је резултатом 1:1 (0:0), а бољим извођењем пенала (7:6) члан Подунавске лиге елиминисао је зонаша из Раље.

У другом мечу , финалу пре финала, комбиновани тим Смедерева
је у Михајловцу савладао домаћи Пролетер Михајловац резултатом 3:1 (2:1). Оклопници су повели голом Јовковића у трећем минуту, да би у седамнаестом минуту поново матирао Кузмића. Два минута касније Лука Лукић је смањио резултат на 2:1, а након пола часа игре усамљени Ђурђевић није успео да повећа вођство свог тима.

Средином другог дела Васиљевић се нашао у сличној ситуацији, али га је Трифуновић осујетио да изједначи. До краја сусрета, Рајковић је лепим ударцем са ивице казненог простора погодио стативу домаћег гола, а тачку на овај дуел ставио је Милентијевић у последњем минуту , када је одмереним шутем погодио мрежу Михајловчана и оверио финалну визу.